Haber

Başkan Selvitopu: Kadınlar hayata daha çok katılacak!

Karabağlar İl Yönetim Kurulu ve İzmir Soroptimist Kulübü iş birliğiyle yürütülen “Kardeşler Elele” programının 2. etabı “farkındalık” ve “e-ticaret” eğitim programlarına katılan 52 kadına sertifikaları verildi.

Mobilya Akademisi’nde düzenlenen törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Belediye Meclis Başkanı Alev Ağrı, Belediye Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Beril İşoğlu Özüner, İzmir Soroptimist Kulübü eski Başkanı Şükran Karaok, Proje Koordinatör Sema Övgün, proje ortakları, Karabağlar Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Zafer Levent Yıldır, meclis üyeleri İnan Karakoyun ve Ahmet Şafak, kursiyer kadınlar ve yakınları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı ve İzmir Soroptimist Kulübü yöneticileri, faydalı bir çalışma yapıldığını vurgulayarak, Karabağlar Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Selvitopu, Karabağlar’da çeşitli zorluklar içinde yaşayan kadınları sosyal hayata katmak için çalıştıklarını söyledi. Bunun için ilçe merkezlerini şehrin farklı noktalarına getirdiklerini ve yakın zamanda 4 mahalleye hizmet verecek olan Çalıkuşu İlçe Merkezi’nin de hizmete açılacağını belirten Lider Selvitopu, “İlçe merkezlerimiz aracılığıyla doğrudan ilçelerle iletişim kurmaya çalışıyoruz. O semtlerdeki kadınlarımız. Sorunlarını ve taleplerini dinleme fırsatı buluyoruz. Çünkü biliyoruz ki Karabağlar’da yaşayan kadınlarımızın birçok sorunu var. Hayatın yükünü en çok onlar taşır. Büyük bir mücadele veriyorlar. Bu konuda özverili kadınlarımızı bir kez daha kutluyorum.”

Eğitim programına katılan kadınlara başarılar dileyen ve eğitmenlere katkılarından dolayı teşekkür eden Önder Selvitopu, “Ticaretin bilgisayar ortamında öğretildiği bu program kadınlarımız için çok önemli. Umarım gelecekte onlar için çok faydalı olur.”

Başkan Selvitopu konuşmasının ardından kadınlara üniversite onaylı sertifikalarını ve eğitimcilere teşekkür belgelerini takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu