Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a canlı yayında soruldu: Genel af düşünür müsünüz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere bir ay kala CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Moderatörlüğünü Fulya Kalfa’nın yaptığı programda Erdoğan, Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdülkadir Selvi ve Zafer Şahin’in sorularını yanıtladı.

“GENEL AF Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?”

“Genel af çıkarmayı düşünüyor musunuz?” Soruyu yanıtlayan Erdoğan, adaylığını af üzerine kurmadığını söyleyerek Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçladı.

Erdoğan şunları söyledi:

“Teröristler baş eğecek. Selo’dan gidecekler. Bu ülke hukuk devletidir. FETÖ’nün iç uzantılarına bırakılacak. Bunu nasıl söylersiniz? Sonra ben cezaevlerinin kapılarını açtım. tüm güç onların elinde…

“BU OY İÇİN YAPILDI”

Bunlar oy için yapılan şeyler. Gelirsek onları serbest bırakırız, bu yüzden bize oy verin. Karşımızdaki kişi bunu Meclis kürsüsünden defalarca söyledi. Bu, hukuk devletinin ahlaki yapısına uygun değildir. Cumhurbaşkanlığı adaylığımı affa dayandırmadım. Kemal Bey benim buradan aldığımın peşinde.

“SELO’YU ÇIKARMAK İÇİN SÖZ VERİYOR”

Diyarbakır’da 51 yavrumuzun ölümüne sebep olan Selo değil mi? Selo’nun kendisi Kürt değil Zaza’dır. Kürt kardeşlerimizin ölümünden bir gelir elde etmeye çalışıyor. Maalesef şu an bakıyorsunuz Kemal Bey de Meral Hanım da onları ortaya çıkarmak için sözler veriyor. Bu isimleri listelerine aldılar, koydular.

“Bize ihanet edenler onlara da ihanet ediyor”

Daha önce söyledikleri sözler, bırakın bakanı, milletvekili bile olamayacağını söyledikleri kişileri listelerinin en uygun yerlerine yerleştirdi. Bize ihanet edenler onlara da ihanet eder. Onlardan beklediğimiz bir şey olmadığı için gitmek isteyenlere güç diyene dur demiyoruz. Kapıyı açtık. Bunlar dışarıdan gelenlerin emriyle ortaya çıkan kuklalardır.”

hayrabolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu