Haber

Gazeteci Güngör Arslan’ı öldüren saldırgan güvenlik kamerasına yansıdı.

Gazeteci Güngör Arslan’ı Kocaeli’deki ofisinde vurarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan saldırganın olay öncesi ve sonrası güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği belirlendi.

Gazeteci Arslan’ın 19 Şubat 2022’de ofisinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ele geçirildi.

Görüntülerde, saldırıyı gerçekleştiren Ramazan Ö’nün ofise geldiği ve Arslan’ın bulunduğu üst kata merdivenleri çıktığı görüldü.

Daha sonra bürodan kaçan zanlı Ramazan Ö’nün, işyerinin dış kapısı önüne tabancasıyla defalarca ateş açtığı, bir büro çalışanının da panik içinde kaçtığı güvenlik kamerasına da yansıdı.

Dönem

Gazeteci Güngör Arslan, 19 Şubat 2022’de ofisinde silahlı saldırıya uğradı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 6’sı tutuklu 14 sanık hakkında çeşitli suçlardan dava açıldı.

Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 9 Ocak’ta karara bağlanan davada, saldırgan Ramazan Ö. ve olayın azmettiricilerinden Burhan P. ağırlaştırılmış müebbet, 8 sanık ise çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Dört sanık da beraat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu