Haber

Rahmi M. Koç Müzesi’ne ‘İtalya’nın Yıldızı’ ödülü

İSTANBUL (İGFA) –Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi, İtalya ile Türkiye arasındaki kültürel çıkarları güçlendirmeye yönelik çabalarından dolayı devlet madalyası ile ödüllendirildi.

İtalya Büyükelçiliği’nin Beyoğlu’ndaki konutu Venedik Sarayı’nda 9 Mayıs’ta düzenlenen törende Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Mine Sofuoğlu, “İtalya’nın Yıldızı Nişanı” ile ödüllendirildi. şövalye.

İki ülke arasındaki dostluk bağını güçlendiren kişilere verilen madalyayı İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi takdim etti.

Mine Sofuoğlu törende yaptığı konuşmada şövalye olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Sofuoğlu, “Böyle prestijli bir ödüle ve ünvana layık görülmekten Rahmi M. Koç Müzeleri ve şahsım adına büyük gurur duyuyorum. Sayın Büyükelçi Giorgio Marrapodi ve Sayın İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Müzelerinde 18 yıldır çalışma fırsatı bulduğum kurucumuz Sayın Rahmi M. Koç’a da şükranlarımı sunuyorum. Kariyerim boyunca bana kattığı uluslararası ve küresel vizyon için kendisine minnettarım” dedi.

karamurselajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu