Haber

Bakan’dan ‘Beni Sakla’ya tepki: RTÜK’e başvurduk

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dün akşam yayınlanan ‘Beni Sakla’ dizisiyle ilgili yaptığı paylaşımda çocukların zihinsel kondisyonu dikkate alınmayan sahnelerin yer aldığını belirterek, “Gerçek şu ki, Çocuklarımızın böyle bir senaryoda kullanılması kesinlikle tasvip etmediğimiz ve kabul etmeyeceğimiz bir durumdur.”

Göktaş, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Televizyonda dün akşam yayınlanan ‘Beni Sakla’ dizisinin bir bölümünde çocukların psikolojik sağlığı dikkate alınmayan sahneler yer aldı.

Söz konusu sahnelerin çocuğa yönelik ihmal ve istismar şüphesi doğurabileceği ve bu bağlamda RTÜK uzmanları tarafından değerlendirilmesi yönündeki talebimiz, dizi yayınlanmadan önce 23/10/2023 tarihinde RTÜK’e iletilmiştir.

Çocuklarımızı her türlü ihmal, şiddet ve istismardan koruma konusunda medyayı değerli paydaşlarımızdan biri olarak gördüğümüzü her fırsatta dile getirirken çocuklarımızın böyle bir senaryoda kullanılmasını tasvip etmediğimiz bir durumdur. ve kabul etmeyecektir.

“Tüm medya kuruluşlarımızı, kamuoyuna hitap eden medya içeriklerinin özellikle ailelerimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermeye ve sorumlu davranmaya bir kez daha davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

haber-karapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu