Sağlık

Hücre yenilenmesini sağlayan glutatyon gebelik şansını artırıyor

Antioksidan etkisi ile bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı hücre bölünmesine ve çoğalmasına katkı sağlayan glutatyon, hücrede hasarı önleyerek gebelik şansını artırır. Glutatyonun kadın ve erkek faktörü ile tüp bebek tedavilerinde takviye olarak kullanılabileceğini vurgulayan Anadolu Sağlık Merkezi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof.

Vücuttaki glutatyon eksikliğinin yaşlanma sürecini hızlandırdığını, oksidatif gerilimi ve inflamasyonu artırdığını ve birçok hastalığa neden olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. vücuda damar yoluyla girerek, antioksidan seviyesini artırarak sağlığın ve görünümün iyileşmesine yardımcı olur ve aynı zamanda vücuttaki hücresel hasarın önlenmesine yardımcı olur. Bu da tüp bebek tedavisi gören hastalarda gebelik şansını artırmaya yardımcı olur.

Brüksel lahanası ve brokoli glutatyonu artırır

Tayfun Kutlu, Glutatyon düzeyini doğal yoldan artırmak için içeriği güçlü besinler tüketmenin de değerli olduğunu hatırlatarak, “Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar, sarımsak, soğan gibi kükürtten zengin besinler; mandalina, portakal, kivi gibi C vitamini yönünden zengin meyveler; Ispanak, bamya, kuşkonmaz gibi bitki glutatyonundan zengin besinler tüketmek faydalıdır. Zerdeçaldaki kurkumin ve deve dikenindeki slimarin gibi takviye edici ürünler de glutatyon seviyelerini yükseltir.

Kısırlık tedavilerinde glutatyon serum takviyesi uygulanmaktadır.

Tayfun Kutlu, kadın ve erkek kısırlığı durumlarında glutatyon uygulanabileceğini belirterek, “Araştırmalar, hücre içi glutatyon düzeyi yüksek olan oositlerin (yumurtaların) daha sağlıklı, daha güçlü embriyolar ürettiğini gösteriyor. Polikistik over, endometriozis, kötü oosit (yumurta) kalitesi, zayıf embriyo gelişimi, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı, ileri kadın yaşı gibi faktörleri olan kadınlara da glutatyon uygulanabilir.

 

Glutatyon serumunun 6 faydası

• Hücresel seviyeye kadar tüm vücudu detoksifiye eder.

• Hücre performansını artırır.

• Tüm hücrelerin maksimum düzeyde oksijen kullanmasını sağlar.

• Güç merkezi olan hücreleri ve özellikle mitokondrileri hasardan korur.

• Bağışıklık sistemini güçlendirir.

• Enerji, konsantrasyon ve canlılığı artırır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-nilufer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu